ثبت جهانی تپه ازبکی

تپه ازبکی ثبت جهانی می‌شود؟

تپه ازبکی ثبت جهانی می‌شود؟


مدیرکل میراث فرهنگی البرز با بیان اینکه به زودی کاروان سرای ینگی امام در سازمان جهانی یونسکو ثبت می شود، گفت: داوطلب ثبت جهانی تپه ازبکی نیز هستیم.

به گزارش ایسنا، فریدون محمدی در نشست خبری روز سه شنبه 27 اردیبهشت  با اشاره به آغاز هفته میراث فرهنگی اظهار کرد: طی این هفته، هفت محوله باستانی، پاکسازی خواهد شد.

وی ادامه داد: در هر شهرستان یک محوطه همچون امام زاده احمد و محمود، تپه ازبکی، حمام مصباح و... را برای پاکسازی به کمک تشکل‌های مردم نهاد اختصاص دادیم.

وی در ادامه از برگزاری کارگاه مرمت سفال در کاخ موزه مروارید خبر داد و اظهار کرد: در روز 29 اردیبهشت نمایشگاه نسخه‌های خطی در کاخ موزه سلیمانیه برگزار می شود.

محمدی همچنین با بیان اینکه یکم خرداد ماه برنامه تجلیل از خادمین شهرستان طالقان را برگزار خواهیم کرد، گفت: در این آیین از همه کسانی که سال گذشته خدمت ویژه ای در حوزه میراث فرهنگی داشته‌اند خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به زودی کاروان سرای ینگی امام در سازمان جهانی یونسکو ثبت می شود، گفت: داوطلب ثبت جهانی تپه ازبکی نیز هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز با اشاره به فروریختن پل خاتون، عنوان کرد: مطالعات معماری میراث فرهنگی انجام شده اما باید بررسی تخصصی تری روی عرشه و پایه های پل داشته باشیم.

محمدی افزود:  پایه‌های ضلع شمالی پل خاتون نیازمند نجات بخشی است اکنون به وزارت خانه اعلام و اعتبارات لازم دریافت شده است و معتبرترین شرکت کشور را وارد کار کرده ایم و حداکثر تا پایان ماه جاری مرمت این پل تاریخی آغاز می‌شود.

 

منبع: ایسنا

 

 

 

 

نظرات کاربران