چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه وعکس البرز برگزار شد

چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه وعکس البرز برگزار شد

چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه وعکس البرز برگزار شد


چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه وعکس البرز برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه و عکس البرز پس از 4 روز اکران نمایش 121 فیلم‌ کوتاه در بخش های داستانی، مستند، تجربی، فیلم اولی، فیلمسازان کودک و نوجوان، بخش ویژه و فیلم های منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران  در پردیس سینمایی اکومال کرج به نمایش درآمدند .

همچنین همزمان در پردیس اکومال نیز بخش عکس در سرای فرهنگ و هنر مهراد مال کرج طی پنج روز در گالری این مجموعه میزبان عکس های منتخب در نمایشگاه بود .

در بخش فیلم های نمایش داده شده در مهراد مال، فیلم های کوتاه منتخب دوره های گذشته هفته های فیلم و عکس در چهار سانس برای علاقمندان  به نمایش درآمدند .

افتتاحیه نمایشگاه عکس چهاردهمین هفته فیلم وعکس و اولین جشن فیلم کوتاه البرز با حضور هنرمندان و عکاسان منتخب این دوره و معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، همراه با یادبود اساتید  عکاسی درگذشته انجمن سینمای جوانان استان البرز ، آقایان وحید شعبانی، جواد سعیدی و کاوه فرزانه در سرای فرهنگ و هنر مهاراد واقع در مجتمع تجاری مهراد مال کرج  برگزار شد.

همچنین بعد از مراسم  افتتاح نمایشگاه عکس و برگزاری کارگاه تخصصی آموزش عکاسی با حضور استاد ناصر گُلی  با موضوع زیباشناسی عکس و ترکیب بندی برای عکاسان و علاقمندان بصورت رایگان  برگزار شد.

از دیگر برنامه های چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه وعکس البرز، مجموعه نشست‌های تخصصی چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج در پردیس سینمایی اکومال کرج 29 تا 31 اردیبهشت ماه با سه نشست آموزشی ساعت 15 تا 18 در سالن  پردیس سینمایی اکومال با حضور علاقمندان برگزار شد. 

در روز نخست  برگزاری این نشست  پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 نشست آموزشی با موضوع تجربه گرایی در فیلم کوتاه، جهان فیلم تجربی ساعت 15 تا 18 با حضور استاد تیام یابنده در سالن شماره 3 پردیس سینمایی اکومال برگزار شد .

 جمعه 30 اردیبهشت 1401 نیز نشست تخصصی با موضوع سبک ها و مفاهیم در آثار سینمایی و فیلم کوتاه ساعت 15 تا 18 با حضور استاد رهبر قنبری در سالن شماره 3 پردیس سینمایی اکومال با حضور علاقمندان برگزار شد .

شنبه 31 اردیبهشت 1401 نیز نشست آموزشی  با موضوع کارگاه انتقال تجربه: از فیلم کوتاه تا فیلم بلند ساعت 15 تا 18 با حضور استاد امید شمس در سالن شماره 3 پردیس سینمایی اکومال با حضور فیلمسازان علاقمند برگزار گردید .

همچنین در طول برگزاری این جشن  آثار فیلمسازان  المپیاد فیلمسازی  کودک و نوجوان البرز نیز نمایش داده شد و طی مراسمی با حضور محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، خانم فلاح، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و محمد حسین عابدی مدیر انجمن سینمای جوانان استان البرز و دبیر برگزاری چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه البرز از این فیلمسازان تقدیر به عمل آمد.


اختتامیه چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه و عکس البرز دوشنبه دوم خرداد ماه ساعت 17 در سالن اصلی پردیس سینمایی اکومال کرج با حضور مسولین کشوری و استانی و هنرمندان فیلمساز و عکاس شرکت کننده  برگزار خواهد شد . 

 

 

منبع: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

 

 

نظرات کاربران