نمایشگاه کتاب تهران چقدر فروش داشت؟

نمایشگاه کتاب تهران چقدر فروش داشت؟

نمایشگاه کتاب تهران چقدر فروش داشت؟


رئیس سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از "فروش بیش از 211 میلیارد تومانی کتاب در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران" خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در خصوص میزان فروش این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: 211 میلیارد و 350 میلیون و 435 هزار و 594 تومان کتاب در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به فروش رسید که از این مبلغ، 107 میلیارد و 450 میلیون تومان متعلق به بخش فیزیکی و 103 میلیارد و 892 میلیون تومان متعلق به بخش مجازی است.

رئیس سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به ویژگی‌های این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: استقرار تمامی ناشران در فضای مسقف 90 هزار متر مربع، برگزاری همزمان نمایشگاه در دو شکل مجازی و فیزیکی، هزینه‌کرد تمامی یارانه اعطایی برای خرید کتاب برای اولین بار در طول 33 دوره، تخصیص یارانه اعتباری خرید کتاب به شکل مجازی با هدف شفاف‌سازی و توزیع عادلانه، همکاری بیش از 70 نهاد و سازمان در برگزاری نمایشگاه و... ویژگی‌های این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: 14 کشور آذربایجان، تاجیکستان، روسیه، صربستان، عمان، قطر، کره جنوبی، لبنان، مکزیک، بوسنی هرزگوین، ترکیه، سوریه، عراق و افغانستان و هفت انجمن دوستی از استرالیا، ایتالیا، کوبا، بوسنی هرزگوین، تاجیکستان، عراق و یونسکو در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کردند. همچنین میهمانانی از کشورهای ایتالیا، روسیه، بوسنی هرزگوین، ترکیه، تاجیکستان، سوریه، پاکستان، قطر، عمان و لبنان از بخش‌های مختلف نمایشگاه بازدید و با ناشران حاضر در نمایشگاه گفت‌وگو کردند. قطر میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب بود. 

او استقرار 70 کیوسک اطلاع‌رسانی در نمایشگاه و به کار گیری 100 نیرو در 30 نقطه از نمایشگاه را از جمله تمهیدات ستاد اجرای سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان برشمرد و گفت: راه‌اندازی کارافزار اطلاع‌رسانی نمایشگاه با بیش از 6هزار دریافت، پاسخ به بیش از 41 هزار و 500 تماس از سوی 70 نیروی مستقر در مرکز پاسخگویی نمایشگاه و ارائه خدمات از سوی همیاران خرید در مرکز پاسخگویی نمایشگاه از دیگر تمهیداتی است که برای این دوره از نمایشگاه تدارک دیده شده بود.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «با کتاب سلامتیم» در دو بخش مجازی و فیزیکی به طور همزمان با حضور 2800 ناشر داخلی و همچنین 190 ناشر خارجی در 70 غرفه برگزار شد. بخش فیزیکی از بیست‌ویکم اردیبهشت تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه 1401 در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، بخش مجازی هم تا دوم خردادماه 1401 در سامانه ketab.ir میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات کاربران