معرفی کتاب دنیای سوفی

معرفی کتاب دنیای سوفی

معرفی کتاب دنیای سوفیمعرفی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی روایتی داستانی  با طرح موضوعی دلنشین و جذاب است. موضوع این کتاب درباره هستی می باشد که به تاکنون  به بیش از پنجاه و نه زیان زنده دنیا برگردانده شده است و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

سوفی آموندسن شخصیت اصلی داستان دختری نروژی و تقریبا پانزده ساله یک سری نامه های عجیب و غریب از فردی ناشناس دریافت می کند. اگرچه نامه ها برای سوفی ارسال می شوند ولی شخص دیگری را مورد خطاب قرار می دهد.

نامه ها سوفی را گیج می کند  زیرا در آن ها سوالات سنگین فلسفی مانند: " چگونه جهان بوجود آمد؟" و یا "آیا پس مرگ حیات وجود دارد" "چگونه جهان بوجود آمد" و"آیا حیات بعد از مرگ وجود دارد" و مهمتر از همه "چگونه باید زیست"  را مطرح می کند.

این سوالات برای دختر نوجوانی که عاشق حیوانات است و پدرش او را دختری مو بور میخواند بسیار دشوار است. او در همین حد می داند که زمین یک سیاره کوچک در فضاست. 

جلسات همخوانی کتاب دنیای سوفی در آکادمی پژواک برگزار می شود.


سه مشکل که سوفی با آنها رو به روست: اول چه کسی آن دو پاکت را در صندوق پست گذاشته است، بعد از این سوالات مطرح شده در نامه ها و مشکل سومش این است که هیلده مولرکناگ چه کسی می تواند باشد و چرا کارت تبریک تولد برای سوفیا فرستاده است این سه مساله مطمئنا با هم ارتباط دارند
فصل های اول شامل نامه های طولانی از یک مرد به نام آلبرتو ناکس است که در خصوص یونان باستان، سقراط و سوالات اساسی زندگی بشری را عنوان میکند. 
داستان بسیار جذاب و پرکشش است و سعی می کند در ضمن پیش برد داستان تاریخ فلسفه را بصورت طبقه بندی شده آموزش میدهد.

برای شرکت در جلسات همخوانی کتاب دنیای سوفی در کرج با شماره های موجود در سایت تماس یا از طریق واتسپ ثبت نام کنید.

 

 

نظرات کاربران