سفره‌خانه‌ها و تالارهایی که بدون مجوز موسیقی زنده داشته باشند پلمب می‌شوند

سفره‌خانه‌ها و تالارهایی که بدون مجوز موسیقی زنده داشته باشند پلمب می‌شوند

سفره‌خانه‌ها و تالارهایی که بدون مجوز موسیقی زنده داشته باشند پلمب می‌شوند


سرپرست  اداره کل ارشاد البرز گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، از 1 تیر 1401 در خصوص پلمب هر یک از سفره خانه‌های سنتی یا تالارهایی که بدون مجوز، اجرای موسیقی زنده داشته باشند، اقدام خواهد شد.

سعید جابری انصاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به لزوم اخذ مجوز و رعایت ضوابط قانونی اجرای موسیقی در تالارها و سفره خانه‌های سنتی اظهار کرد: بر اساس قانون، هرگونه اجرای موسیقی زنده اعم از سنتی یا پاپ در هریک از مکان‌های عمومی، به ویژه تالارها و سفره خانه‌های سنتی، منوط به اخذ مجوز از مراجع مختلف اداری و انتظامی است.

وی ادامه داد: بر این اساس، اداره کل ارشاد به لحاظ ماهیت کاری و شرح وظایف قانونی خود باید درخصوص بررسی صلاحیت فردی و فنی مجریان و آثار آنها نظریاتی ارائه کند.

انصاری افزود: طبق قانون باید قبل از هرگونه عقد قرارداد با هنرمندان موسیقی نسبت به اخذ تاییدیه سوابق و صلاحیت فردی و نیز تأیید توانمندی کلیه عوامل اجرای موسیقی، اعم از نوازندگان یا خوانندگان اقدام شود و پس از اخذ مجوزهای مربوطه، در چارچوب ضوابط و شرایط تعیین شده، اقدامات بعدی را صورت دهند و هرگونه اقدام یا عقد قرارداد بدون اخذ مجوزهای قانونی فاقد وجاهت و الزام است و تبعات ناشی از عدم رعایت ضوابط مذکور نیز بر عهده متخلفان خواهد بود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این ضوابط، رعایت اصول شرعی و حفظ امنیت اجتماعی خانواده‎ها و نیز صیانت از حریم موسیقی اصیل کشور است.

جابری انصاری تاکید کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، از 1 تیر 1401 در خصوص پلمب هر یک از سفره خانه‌های سنتی یا تالارهایی که بدون مجوز، اجرای موسیقی زنده داشته باشند، اقدام خواهد شد بنابراین لازم است کلیه متقاضیان اعم از تالارها و سفره خانه‌های سنتی در اسرع وقت نسبت به پیگیری و اقدام درخصوص اخذ مجوز های لازم اقدام کنند.

 

منبع: ایسنا

 

 

نظرات کاربران