برگزاری دوره همخوانی و نقد کتاب دنیای سوفی در کرج

همخوانی و نقد کتاب دنیای سوفی در کرج

اولین جلسه از دوره همخوانی و نقد کتاب دنیای سوفی در کرج برگزار شد.


برگزاری دوره همخوانی و نقد کتاب دنیای سوفی در کرج

 

اولین جلسه از دوره همخوانی و نقد کتاب دنیای سوفی در کرج به میزبانی آکادمی پژواک  برگزار شد. این دوره که در موسسه فرهنگی هنری پژواک  فرهنگ و هنر البرز برگزار می شود،  با حضور ده شرکت کننده از دوشنبه 9 خرداد 1401 آغاز شد. هدف از این دوره ارتقا سرانه مطالعه و پژوهش در شهر کرج می باشد. استاد سروش عامری کارشناس ارشد فلسفه و منطق به عنوان منتقد و اداره کننده جلسه حضور داشتند.

فوائد همخوانی کتاب را اینجا بخوانید

این دوره با معرفی افراد حاضر شروع شد و در ادامه به بحث پیرامون سه سوال ادامه یافت. "چرا باید کتاب بخوانیم؟" ، "روزی چند ساعت کتاب میخوانیم؟" و چرا سرانه مطالعه ما پایین است؟" بعنوان سه سوال در ابتدای جلسه مطرح و حاضرین پیرامون آن به بحث و گفتگو پرداختند. آشنایی با نقطه نظرات مختلف،  استفاده از تجریه نویسندگان، کنجکاوی انسان برای بدست آوردن تجربیات جدید از پاسخ های ارائه شده برای سوال چرا کتاب میخوانیم بود.

سپس استاد عامری به نکاتی در خصوص شروع و نحوه مطالعه اشاره داشتند از جمله  ارائه  گزارش  شخصی و خلاصه از هر کتابی که خوانده می شود جهت تثبیت در ذهن و کاربردی شدن آن در زندگی، اهمیت ایجاد پرسش حین مطالعه حتی در شرایطی که پاسخی برای سوال وجود ندارد، افزایش سرانه مطالعه شرکت کنندگان تا یک ساعت طی هفته جاری.

سپس به همخوانی 10 صفحه از کتاب دنیای سوفی توسط دو نفر از شرکت کنندگان پرداخته شد. و بعد از آن در مورد سوالات اساسی مطرح شده در کتاب بحث و گفتگو شکل گرفت. در حین جلسه تمرین گوش دادن و ارائه خلاصه ای از صحبت های یکدیگر پیشنهاد گردید.

 

در انتهای جلسه به پیشنهاد استاد عامری به عنوان فعالیت خارج از دوره مقرر شد هر فرد در خصوص موارد زیر فکر و مطلبی  را در گروه ارسال کند : 

1-   خلاصه ای از یک کتاب مورد علاقه در گروه ارسال شود.

2-  فعالیت های یک روز کامل را نوشته و بررسی کنیم چرا زمانی برای مطالعه نداریم؟ و نتیجه در گروه ارسال شود

3- چرا سرانه مطالعه هر شخص و بطور کلی در کشور پایین است؟ و نتیجه در گروه ارسال گردد.

 

 

دوره همخوانی، نقد و بررسی کتاب دنیای سوفی روز های دوشنبه در آکادمی پژواک در کرج برگزار می گردد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره با شماره 09105609831  تماس یا از طریق واتسپ پیام ارسال نمایید.

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید