«از شرع و شعر» بررسی می‌شود

«از شرع و شعر» بررسی می‌شود

«از شرع و شعر» بررسی می‌شود


نشست نقد کتاب «از شرع و شعر» اثر یوهانس توماس پتر دو بروین با ترجمه مهیار علوی مقدم و محمدجواد مهدوی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه،  هفدهم خرداد از ساعت 15 به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور محمدجعفر یاحقی، سیدمهدی زرقانی، مهیار علوی‌مقدم و محمدجواد مهدوی برگزار می‌شود.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: به تازگی کتاب «از شرع و شعر» اثر یوهانس توماس پتر دو بروین با ترجمه مهیار علوی مقدم و محمدجواد مهدوی به همت انتشارات هرمس منتشر شده است.

حکیم سنایی یکی از بزرگ‌ترین سخن‌پردازان پارسی‌گو و سرایندگان ایرانی در عرصه ادبیات تعلیمی و اندرزی است که در رشد و بالندگی حکمت دینی نقش بسزایی داشت. شعر وی آمیزه‌ای است از حکمت آرمان‌شهراندیشی و جهان‌نگری حکیمانه. سنایی، مظهر تحول در اندیشه و نوآوری در زبان و شیوه‌های بیانی گسترش درون‌مایه‌های حکمت‌آمیز است. این کتاب از نظر گستردگی، نکته‌بینی، تازه‌جویی، روش پژوهش و گستردگی منابع و مآخذ بر بسیاری از پژوهش‌های همانند برتری دارد. بی‌گمان این کتاب می‌تواند دریچه‌های جدیدی فراروی پژوهشگران شعر و ادب فارسی بگشاید و مباحث «سنایی‌پژوهی» را گسترده‌تر سازد.

کتاب به سه بخش تقسیم شده است: «زندگی حکیم سنایی»، «آثار سنایی»، «بررسی فقه‌اللّغوی، سنایی بین شعر مذهبی و غیرمذهبی» و «پیشه شاعری».

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات کاربران