«آرمانشهر واقع‌بین‌ها» در کتابفروشی‌ها

«آرمانشهر واقع‌بین‌ها» در کتابفروشی‌ها

«آرمانشهر واقع‌بین‌ها» در کتابفروشی‌ها


کتاب «آرمانشهر واقع‌بین‌ها و راه رسیدن به آن» نوشته روتخر برخمان با ترجمه مزدا موحد منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، این کتاب در 269 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 130 هزار تومان در فرهنگ نشر نو  با همکاری نشر آسیم عرضه شده است.

بازگشت آرمانشهر، هفته کاری پانزده ساعته، چرا باید به همه پول رایگان بدهیم، رقابت با ماشین، پایان فقر، داستان غریب رئیس جمهور نیکسون و لایحه درآمد پایه‌اش، چرا بانکی بودن صرف ندارد، ارقامی نو برای دورانی نو، آن سوی دروازه‌های دیار فراوانی و ایده‌ها چگونه جهان را تغییر می‌دهند بخش‌های مختلف این کتاب را تشکیل می‌دهند.

 در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: پس از این‌که روزمان را صرف کارهایی می‌کنیم که معمولا خوشایندمان نیست، چیزهایی را می‌خریم که لازمشان نداریم. روتخر برخمان به یادمان می‌آورد که لازم نیست این‌گونه باشد. برخمان ایده‌های آرمانشهری متعددی پیش می‌کشد و ثابت می‌کند که آن‌ها امروزه نیز عملی‌اند.

 «آرمانشهر واقع‌بین‌ها» از نادر کتاب‌هایی است که به واقع متحیرمان می‌کند و تصویرمان از آینده را زیر و زبر می‌کند. برخمان در این کتاب ما را به سفری در تاریخ می‌برد، سفری رها از مرزبندی‌های سنتی چپ و راست. او مدافع عقایدی است که زمانشان فرا رسیده است.

 متنی لازم برای هر آنکه نگران معایب اجتماع فعلی است و می‌خواهد به درمان آن‌ها کمک کند. (زیگموند باومن، نظریه‌پرداز برجسته علم اجتماعی)

اگر از کلیشه‌های قدیمی چپ و راست خسته شده‌اید شاید از اندیشه شجاعانه و متن شیوا و مباحث مستدل این کتاب لذت ببرید. (استیون پینکر، نویسنده «فرشتگان بهترِ سرشت ‌ما»)

اگر افرادی کافی این کتاب را بخوانند، جهان جای بهتری خواهد شد. (ریچارد ویلکینسون، نویسنده «تزار»)

 ندایی درخشان برای تفکر آرمانشهری درباره دستمزد و ساعت کاری و پادزهری برای بدبینی در مورد اتوماسیون در بازار کار. (چارلز کنی، نویسنده وارونه)

 

منبع: ایسنا

 

نظرات کاربران