داستان نویسی (2)

داستان نویسی کرج

چگونه نویسنده شویم


شروع کردن مرحله اول نوشتن کتاب است

هر کسی بخواهد کتابی بنویسید باید از جایی شروع کند. باید در مورد کتابی که دوست دارید بنویسید تصمیم بگیرید. موضوع جذابی انتخاب کنید و دلیل نوشتن کتاب‌تان را در یک جمله بنویسید. بعد آن جمله را در قالب یک پاراگراف بنویسید و در نهایت آن مضمون را بسط و گسترش دهید. تا به فصل و‌ها و پایان مطالب برسید. برای مقدار کلماتی که می‌خواهید بنویسید هدف مشخص کنید. با توجه به تعداد کلماتی که می‌خواهید در روز بنویسید زمان خاصی را مشخصی کنید. و در مکان‌های مختلف برای خود فرصت نوشتن ایجاد کنید تا حواس مکان‌های مختلف در نتیجه‌ای که می‌خواهید تأثیر‌گذار باشد.

نوشتن متن کتاب مرحله دوم نویسندگی کتاب است

درباره کارگاه داستان نویسی ترم زمستان 1402 آکادمی پژواک اینجا بخوانید 

برای شرکت در کلاس ها و کارگاه های نویسندگی و داستان نویسی ترم پاییز 1402 آکادمی پژواک با تدریس بهترین اساتید ایران در کرج با شماره 09105609831  از طریق تماس، واتسپ، تلگرام یا ایتا در ارتباط باشید.

برای شروع نوشتن باید بدانید که کتاب شما چند کلمه خواهد داشت. بعد از این مرحله باید تعداد کلمات کتاب‌تان را به صورت حدودی بین فصل‌های مختلف تقسیم کنید. مثلاً اگر بخواهیم چند مثال از تعداد تقریبی کلمات بزنیم، هر 10000 کلمه معادل یک جزوه یا مقاله است. یا مثلاً تعداد کلمات یک رمان استاندارد بین 60000 تا 80000 کلمه را شامل می‌شود.
در کنار این مسائل یکی از مسائلی که باید توجه داشته باشید این است که حین نوشتن ویرایش نکنید. بعد از نوشتن کامل متن کتاب، حالا که شاکله کتاب شکل گرفته ست می‌توانید با نظری جامع‌تر ویرایش‌های مختلف کتاب را انجام دهید.

پایان‌بندی کتاب

یکی از مهم‌ترین کار‌ها برای پایان دادن به کتاب این است که در ذهنتان یک زمانی را برای پایان در نظر بگیرید. بعد از تمام کردن کتاب بدانید که چه خوب نوشته باشید و چه بد حتماً باید آن را منتشر کنید و در نظر همه بگذارید. اینکه به یک کمال گرایی افراطی دچار باشید و از هرگونه پخش کتاب جلوگیری کنید، هیچ وقت اجازه نمی‌دهد شما‌ایده‌هایتان را رشد دهید.
بعد از نوشتن کتاب حتی اگر شکست هم خوردید، ناامید نشوید و برای نوشتن کتابی دیگر اقدام کنید. آنقدر تلاش کنید تا بالاخره خدا آن نتیجه‌ای را که می‌خواهید برایتان رقم بزند.

از وبسایت طلوع حق

برای شرکت در کلاس ها و کارگاه های نویسندگی و داستان نویسی ترم پاییز 1402 آکادمی پژواک  بصورت حضوری و آنلاین با تدریس بهترین اساتید ایران در کرج با شماره 09105609831  از طریق تماس، واتسپ، تلگرام یا ایتا در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید