شخصیت شناسی اناگرام

شخصیت شناسی اناگرام (شناخت تیپ های شخصیتی)

آشنایی با شخصیت شناسی اناگرام (شناخت تیپ های شخصیتی)


شخصیت شناسی اناگرام (شناخت تیپ های شخصیتی)

تیپ های شخصیتی نه گانه  
اناگرام مربوط به سالهای دور بوده و بسیاری ریشه ی آن را به عارف مشهور مولوی یا رومی منسوب می نمایند، که در اواسط قرن بیستم جرج ایوانویچ گرجیف با تشکیل گروه “جویندگان طریق حقیقت” در سفر به کشورهای یونان، مصر، ترکیه، افغانستان، هند، تبت و ایران با این علم آشنا شد و آن را بسط و گسترش داد. پس از آن اسکار ایچازو، کلودیو نارنجو، دان ریچارد ریسو، راس هادسون، هلن پالمر و … به بسط و گسترش آن پرداختند تا جایی که هم اکنون می توان در تمام زمینه ها از آن استفاده نمود.

کاربردهای عملی اناگرام بسیار زیاد است. از آن می توان در کسب و کار، تجارت، تبلیغات، بازاریابی، مدیریت، جنبه های مختلف شغلی، ارتباطات، ازدواج، ورزش و مربی گری، شناخت و ارتقاء توانایی های فردی، مشاوره، جامعه شناسی و … استفاده کرد. 

 

دوره شخصیت شناسی اناگرام در آکادمی پژواک کرج برگزار می گردد برای اطلاعات بیشتر را اینجا بخوانید

 

 

لزوم موفقیت در هر کاری برقراری ارتباط با دیگران است و اناگرام به ما این امکان را می دهد تا بدانیم چگونه با هر تیپ شخصیتی ارتباط برقرار کنیم. در ارتباط با هر تیپ شخصیتی یک نوع نگرش، ارزش، روش حل مسئله وجود دارد ،که وقتی ما بتوانیم آن را درک کنیم و از آن استفاده نماییم؛ میتوانیم ارتباطات بهتر و موثرتری برقرار نماییم.

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید