چرا باید در جلسات همخوانی کتاب شرکت کنیم؟

همخوانی کتاب در کرج

چرا باید در جلسات همخوانی کتاب شرکت کنیم؟


چرا باید در جلسات همخوانی کتاب شرکت کنیم؟

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سرعت گرفتن زندگی  آدم ها، ساعات کاری طولانی برای کسب درآمد بیشتر، مسائل بغرنج اقتصادی و فرهنگی و سیستم آموزشی نه چندان کارآمد روزگار همه ما با کتاب و کتابخوانی غریبه شده است. کاهش سرانه مطالعه، نرخ پایین خرید کتاب در سالهای اخیر، رشد قارچ گونه کتاب روانشاسی زرد دلیلی محکمی بر این مدعاست.

این یار مهربان دوران دبستان ما حالا اما منزوی تر از همیشه در گوشه کتابخوانه ها و کتابفروشی ها مشغول پاک کردن غبار زمانه از روی تن خود است. تکرار بدیهیات است اگر بگوییم شبکه های اجتماعی نقش بسیار پررنگی در انزوای کتاب در زندگی همه ما دارد.

انسان وقتی به رشد و کمال و بالندگی می اندیشد ناگزیر است تا خود را با کتاب آشتی دهد. تا مطالعه را بخشی از برنامه زندگی خود قرار دهد. برنامه ای که اگر از برنامه خوردن و نوشیدن بالاتر نباشد پایین تر هم نیست.

جلسات همخوانی کتاب در آکادمی پژواک البرز برگزار میشود

 

از خواندن و مطالعه بسیار گفتند و شنیده ایم اما در این نوشتار تلاش بر این است که با معرفی جلسات همخوانی کتاب و برشمردن مزایای  آن فرصتی برای جای دادن این مهم در برنامه روزانه همه ما باشد.

 

 

در وهله اول با حضور در جلسات همخوانی کتاب با افرادی آشنا میشوید که همچوم شما به این نتیجه رسیده اند که برای گنجاندن مطالعه در زندگی روزانه باید وارد این جلسات شد. پیدا کردن دوستانی همفکر و هم انرژی اولین مزیت حضور در این جلسات است.

 

برای همه پیش میآد که حین خواندن یک کتاب با سوالاتی مواجه میشویم حتی ممکن است بخشی از متن را متوجه نشده باشیم در این جلسات فرصتی برای طرح کردن و پاسخگویی به سوالات وجود دارد که به پرسش های شما پاسخ دهد.

 

با چندین جاسه حضور مسئولیتی برای خواندن و خلاصه کردن بخشی از کتاب به شما واگذار می شود که همین مساله باعث می شود رفته رفته کتاب خوانی بخشی از زندگی روزمره شما شود.

در دنیای پرسرعت و پر دغدغه این روزهای ما حضور در جلسات کتابخوانی به این معناست که شما فرصتی برای خود و آزاد شدن از همه دغدغه ها برای خود فراهم میکنید تا برای ادامه زندگی لختی استراحت و توشه ای ارزشمند به همراه داشته باشید.
 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید