فوائد همخوانی کتاب

فوائد همخوانی کتاب

همخوانی کتاب چه فوائدی دارد


فوائد همخوانی کتاب:


در مقاله قبلی به نحوه ایجاد یک گروه کتابخوانی و انتخاب کتاب و نقد کتب پرداختیم
و همچنین بیان کردیم که در صورتیکه که  در کرج زندگی می کنید میتوانید در دوره های کتابخوانی آکادمی پژواک که بصورت منظم روز های خاصی از هفته برگزار می شود شرکت کنید.

در این مطلب قصد داریم در مورد فوائد همخوانی کتاب یا کتابخوانی گروهی بپردازیم:
کتاب خوانی گروهی تاثیرات مثبتی بر جسم و ذهن انسان می گذارد. ممکن است عجیب به نظر برسد اما همخوانی کتاب در جمع ممکن است موجب کاهش و یا رفع درد های مذمن جسمی شود و همچنین انرژی و احساسات مثبت را جایگزین احساسات منفی در بدن کند.

 

جلست همخوانی کتاب هر هفته در آکادمی پژواک برگزار می گردد

 


مطالعات و تحقیقات زیادی نشان میدهد برای جلوگیری و یا رفع درد های مذمن و استرس و اضطراب افراد کتابخوانی گروهی می تواند بعنوان گزینه درمانی جدید مورد استفاده قرار بگیرد
در یک تحقیق در medical humanities  این ادعا را تایید کرده است. 
کتابخوانی گروهی یا همخوانی کتاب یعنی خوانش گروهی تمام با بخشی از یک کتاب که می تواند داستان شعر و یا یک کتاب تخصصی یا روانشناسی و فلسفی که با صدای بلند همراه باشد.
تحقیقی در دانشگاه لیورپول نشان میدهد که مطاللعه گروهی کتاب های ادبی می تواند خاطرات گذشته افراد را زنده کند و این ازین طریق می توانند احساس مثبت را جایگزین احساس منفی کنند.
مطالعات نشان می دهد همخوانی کتاب به صورت گروهی طی دو روز متوالی می تواند شدت درد را کاهش دهد و خاق و خوی افراد را بهبود ببخشد. 
     
 

برای شرکت در جلسات همخوانی کتاب با شماره های موجود در سایت تماس یا از طریق واتسپ ثبت نام کنید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید