فلسفه برای کودکان

فلسفه برای کودکان

فلسفه برای کودکان


فلسفه برای کودکان در کرج


معمولا تصور بر این است که کودکان نمی توانند فلسفه بیاموزند اما کارین موریس از زمره پژوهشگران آشکارا بیان می کند که ((باورهای ما مبنی بر اینکه کودکان نمیتوانند به فلسفه بپردازند مبتی بر پیش فرض های ما درباره کودک و تفکر او درباره فلسفه است.
از نظر کارشناسان فلسفه برای کودکان می تواند در صفحه، روابط، مسائل و غیره جا داشته باشد یک جمله یا یک کلمه می تواند کودکان را بر انگیزد و جتسجو و کاوش را برای آنها آغاز کند و تا زمانیکه متقاعد نشوند معنای آنچه را نوشته یا گفته شده دریافته اند، این جستجو ادامه می یابد.

برای شرکت در کارگاه چگونه بیاندیشیم مختص معلمان و اولیای کودکان اینجا کلیلک کنید


 

مطلب مفید: فلسفه برای کودکان چیست؟


کلاس های فلسفه برای کودکان  از سنین 7 تا 15 بر مبنای داستان های شاهنامه ، نویسندگی و ... در تابستان 1403 در آکادمی پژواک برگزار می شود.

 

سال بهتر است بگوییم کودکان و خردسالان نمی خواهند  مجبور شوند با واژگان و اصطلاحاتی تخصصی و خشک و انتزاعی فلسفی درگیر شوند اما آنان به خوبی از پس کلمات کوتاه و مجردی همچون خوب، بد، قانون، امید، شادی و غیره که فلاسفه نیز به کار می برند بر می آیند.
آموزش مهارت های تفکر به سال های آخر دهه 1960 باز می گردد، زمانیکه پروفسور لیمن در دانشگاه کلمبیا در رشته فلسفه تدریس می کرد به این نتیجه رسید که دانشجویان او فاقد قدرت داوری و تمیز و استدلال هستند. او پس مدتی شد برای تقویت قدرت تفکر دانشجویان باید از سال ها پیش اقدامی صورت میگرفته بود و اکنون یسیار دیر شده است. تقویت این توانایی می بایست در دوران کودکی این دانشجویان انجام می گرفت. یعنی زمانیکه این دانشجویان در دوران کودکی و نوجوانی بودند باید یک سری دروس و دوره های خاص در زمینه تفکر انتقادی یا حل کساله یا مهارت دیگری که به منطق صوری و غیر صوری مربوط است را آغاز می کردند، در نتیجه با تاکید بر پرورش و رشد تفکر از زمان کودکی برنامه و دوره های فلسفه برای کودکان را بنیان نهاد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های فلسفه برای کودکان در کرج با شماره های موجود در سایت تماس و یا از طریق واتسپ پیام دهید.
  آدرس:
  کرج خیابان بهار به سمت میدان شهدا کوچه شهید دهقان پلاک 582

 

09105609831

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید